Лікування від ігор

 

Нервово – психічні зв’язки людини, котра страждає ігровою залежністю, встановлені винятково на гру. Зовні, як правило, пацієнт дещо флегматичний, спокійний, емоційно стриманий. Внутрішньо, навпаки, апатичний, заперечує наявність проблеми, неохоче говорить про фінансові  заборгованості, пов’язані з нею. На початку лікування наголошується акцент   на з’ясування ставлення   особистого «Я» до гри. Основне завдання психотерапевта, використовуючи прийоми раціональної та побічної психотерапії, налаштувати ігромана на усвідомлення значення глибини проблеми, допомогти позитивно настроїтися   на   поборення її наслідків та завершити лікування емоційно–стресової психотерапії.
Питання, чи є ігроманія хворобою, був знятий з повістки денної у 1994 році Міжнародної кваліфікацією хвороб (МКБ-10). Ось витяг з неї: « IГРОВА ЗАЛЕЖНIСТЬ – це патологічна тяга до азартних ігор, котра виявляється  у частих повторних епізодах участі в них, що домінує у житті суб’єкта і веде до зниження соціальних, професійних, матеріальних і сімейних цінностей ». Цій хворобі в МКБ -10 присвоєно код  F 63.0
Для надання допомоги лікарю на час лікування залучаються близькі родичі. На початковому  етапі їхнє завдання полягає у переконанні хворого просто відвідати лікаря, оскільки у багатьох випадках у залежних спостерігається анозогнозія (заперечення наявності хвороби), подібно до того, що ми бачимо при алкоголізмі та наркоманії. Позбавитися від ігрової залежності можливо лише у тому випадку, коли пацієнт усвідомлює, від чого йому потрібно вилікуватися! У найбільш тяжких випадках психотерапевту приходиться докладати чимало зусиль для того, щоб його думка  щодо  хвороби співпала з точкою зору ігромана.
Інший за значимістю момент – це зміна установки щодо грошових боргів, котрі, зазвичай, є дуже великими. Важливо пояснити i переконати, що при безперервному процесі вони тільки наростатимуть і що гра сама по собі не може бути джерелом як матеріального існування, так і джерелом погашення боргу. Моральна підтримка родичів дуже необхідна, оскільки борги (відомий випадок про взяття кредитів на велику суму більш ніж у 20 банках), набираються пацієнтами швидко, а віддавати приходиться роками.
Після досягнення цієї мети шляхом емоційно-стресової терапії здійснюється психологічне блокування патологічної тяги до гри. Цей процес на сторінках сайту висвітлений бути не може, оскільки є «ноу-хау» нашого центру і його подробиці будуть відомі пацієнту під час лікування. Враховуючи тяжкість даного захворювання, лікування проводиться виключно індивідуально.

Copyright © 2017 Всі права захищено. медичний центр РЕФЛЕКС.